دخترا حاضرین برا بدست اوردن حقوق برابر بجنگیم؟

ناتاشاا

دوستدار انجمن رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
4,373
ما تو جامعه ای زندگی میکنیم که مردها همیشه بر زن ها ارجحیت داشتن

مادخترا اگه بخوایم حقوق برابر بدست بیاریم باید ازخیلی چیزا بگذریم
با این حال بازم حاضرین برا حقوق مشترک بجنگیم؟

_اسپم ندهید_​

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268
برابری و مساوات به معنای عدالت نیست. چون بعضی جاها دخترها یه حق بیشتری از پسرها دارن. در نظر بگیرید به یک عده بگن باید مسابقه ی دو بدید. حالا یکی ورزشکاره یکی از ناحیه ی پا معلولیت داره، یکی مشکل قلبی داره و یکی هم معمولی بگن تمام شرایطتتون توی این مسابقه با هم مساویه. این عدالته؟!

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268
برابری و مساوات به معنای عدالت نیست. چون بعضی جاها دخترها یه حق بیشتری از پسرها دارن. در نظر بگیرید به یک عده بگن باید مسابقه ی دو بدید. حالا یکی ورزشکاره یکی از ناحیه ی پا معلولیت داره، یکی مشکل قلبی داره و یکی هم معمولی بگن تمام شرایطتتون توی این مسابقه با هم مساویه. این عدالته؟!

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268
کاش بیشتر توضیح می دادید منظورتون از حقوق چیه. چون قطعا من جای شما نیستم که بدونم و شاید واقعا حس می کنید بهتون ظلم شده.

ناتاشاا

دوستدار انجمن رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
4,373
کاش بیشتر توضیح می دادید منظورتون از حقوق چیه. چون قطعا من جای شما نیستم که بدونم و شاید واقعا حس می کنید بهتون ظلم شده.
من تو پست اول راجبش توضیح ندادم که معانی مختلفی از اون استنباط بشه و بحث ما رو موضوع خاصی نباشه و تمامی جاهایی که حقوق ما کمتره رو برسی کنیم
حرف های شما درست من به تفاوت بین زن و مرد واقفم ولی یه سری جاها فقط حق دارو مرد می دونن. میپرسی چرا؟ میگن چون مرده!
یه سری جاها قانون حقوق مارو کمتر میکنه یه جاهایی عرف جامعه
مثلا چه لزومی داشت حضور زن ها تو ورزشگاه ممنوع باشه؟ خیلیا برای اینکه این ممنوعیت رفع شه جنگیدن وبعضا از جونشون مایه گذاشتن وبلاخره تا حدودی این محدودیته رفع شده
منظور من از جنگیدن، جنگ سالمه یعنی برا برابری حقوقمون تلاش کنیم ولی این تلاشه جوری نباشه که آرامش زندگیمو سلب کنه و بشه تنها دغدغه ی زندگیمون
........
یه مثال برا عرفی: دید مردم راجب زن و مرد مطلقه چقدر باهم فرق میکنه؟ یه مرد مطلقه به راحتی میتونه با یه دختر ازدواج کنه ولی مردم یه زن مطلقه رو عامل فساد جامعه میدونن، به چشم یه مفسد نگاهش میکنن، زنه همه جوره میسازه که نکنه اون مهر طلاق بخوره به شناسنامش و مطلقه بشه و دید مردم بهش عوض شه. درحالی که مرده به سادگی میتونه طلاقش بده
زنه یه عمر زحمت میکشه برا بچه هاش از لحاظ جسمی و روحی پیرو شکسته میشه و دم نمیزنه ولی در آخر حق حضانت بچه برا مرده
این دوتا مثال خیلی کوچیک بودش ولی هرکدوم مصداق های زیادیو تو جامعه دارن
من خودم رو هیچ وقت مظلوم واقع شده ندیدم ولی میبینم تو جامعه جایگاهمون از مردا کمتره میبینم که یه مرد هر غلطی دلش میخواد میکنه و مردم هیچی نمیگن ولی دختر میخنده براش حرف در میارن
امیدوار تونسته باشم منظورمو بهتون منتقل کنم

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268
یه مثال برا عرفی: دید مردم راجب زن و مرد مطلقه چقدر باهم فرق میکنه؟ یه مرد مطلقه به راحتی میتونه با یه دختر ازدواج کنه ولی مردم یه زن مطلقه رو عامل فساد جامعه میدونن، به چشم یه مفسد نگاهش میکنن، زنه همه جوره میسازه که نکنه اون مهر طلاق بخوره به شناسنامش و مطلقه بشه و دید مردم بهش عوض شه. درحالی که مرده به سادگی میتونه طلاقش بده

هر کی زن مطلقه رو عامل فساد جامغه می دونه داره خلاف حرف و دستور خدا عمل می کنه. ناتشا جان درست میگی ما باید برای حق خودمون بجنگیم. ولی برای به دست آوردن حقمون باید فرهنگ حاکم شدن دستورات خدا رو توی خانواده ها توی خانواده ها جا بیفته. خدایی که پیامبرش بوسه به دست دخترش می زد. خدایی که میگه برتری شما فقط به تقواست. خدایی که در شان زنان سوره نازل کرد. خدایی که مریم و آسیه و هاجر و حضرت زهرا رو بهترین مخلوقات خودش می دونست. به نظرم باید برای از بین بردن خرافات و نهادینه کردنه دستورات خداوند بجنگیم. توی قانون هیچ وقت نیومده در صورت طلاق اولاد حق مرده! ولی ممکنه بعضی از قضات تخلف کنن و حق و قانون رو زیر پا بذارن .

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268

هر کی زن مطلقه رو عامل فساد جامغه می دونه داره خلاف حرف و دستور خدا عمل می کنه. ناتشا جان درست میگی ما باید برای حق خودمون بجنگیم. ولی برای به دست آوردن حقمون باید فرهنگ حاکم شدن دستورات خدا رو توی خانواده ها توی خانواده ها جا بیفته. خدایی که پیامبرش بوسه به دست دخترش می زد. خدایی که میگه برتری شما فقط به تقواست. خدایی که در شان زنان سوره نازل کرد. خدایی که مریم و آسیه و هاجر و حضرت زهرا رو بهترین مخلوقات خودش می دونست. به نظرم باید برای از بین بردن خرافات و نهادینه کردنه دستورات خداوند بجنگیم. توی قانون هیچ وقت نیومده در صورت طلاق اولاد حق مرده! ولی ممکنه بعضی از قضات تخلف کنن و حق و قانون رو زیر پا بذارن .

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268
دقیقا اینایی که میگن زن مطلقه حق ازدواج نداره ببخشید از نفهمیه خودشونه و باید براشون فرهنگ سازی بشه.

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268
الان عده ی زیادی از زنان ما خودشون ارزش خودشون رو نمی دونن و توی خیابون خودشون رو تبدیل کردن به کالای جنسی باعث شدن فساد اجتماعی زیاد بشه و این وسط بیشترین آسیب برای قشر خانم هاست متاسفانه. ورزشگاه و استادیوم هم از این امر مستثنی نیست و در شان خانم ها نیست اونجا برن. کسی هم که خودش رو فقط برای استادیوم بکشه از بی هدفی و کوته اندیشی و پوچی خودشه...

زهرا قریب

همراه رمان 98
کاربر عادی
امتیاز واکنش
1,268
ضمنا برای پاسخ اول منظور بدی نداشتم عذر خواهی می کنم اگر ناخواسته لحنم یه جوری شد :rose:

بالا پایین